W trudnych czasach społecznej izolacji wrocławska szkoła gry na bębnach afrykańskich chwilowo nie może działać na dotychczasowych zasadach. Nie możemy się razem spotykać na naszych cotygodniowych warsztatach, jednak nie chcemy tracić kontaktu z naszymi kursantami, ani zamykać się na nowych uczestników. Także będziemy nadawać dalej, ale chwilowo przez internet." /> Internetowy kurs gry na djembe

Internetowy kurs gry na djembe

2020-04-05
W trudnych czasach społecznej izolacji wrocławska szkoła gry na bębnach afrykańskich chwilowo nie może działać na dotychczasowych zasadach. Nie możemy się razem spotykać na naszych cotygodniowych warsztatach, jednak nie chcemy tracić kontaktu z naszymi kursantami, ani zamykać się na nowych uczestników. Także będziemy nadawać dalej, ale chwilowo przez internet.
Proponujemy więc wykupienie miesięcznego internetowego kursu gry na djembe, który będzie swoistą kontynuacją naszej dotychczasowej pracy. Jeśli nie grasz w naszej szkole to ten kurs jest również dla Ciebie, ponieważ ukaże się on na czterech poziomach zaawansowania, tak aby każdy dobrał odpowiedni dla siebie.
W ramach kursu otrzymasz 4 filmy edukacyjne (jeden na tydzień) z wybranymi rytmami, a na nich materiały dydaktyczne oraz ćwiczeniowe do pracy w domu.

Poziom 0 - dla osób które dopiero poznają djembe.
Poziom 1 - dla osób grających min. 2 miesiące (dotychczasowa grupa środowa).
Poziom 2 - dla osób grających min. 1 rok (dotychczasowa grupy wtorkowe)
Poziom 3 - dla osób grających min. 2 lata (dotychczasowa grupa poniedziałkowa)

Na poziomie podstawowym skupimy się na elementarzu perkusji afrykańskiej. Poznamy podstawowe uderzenia w bęben, ćwiczenia rytmiczne, oraz zasady jakimi rządzi się perkusja afrykańska.
Na poziomie 1 nauczymy się ciekawych akompaniamentów, sygnału, oraz w miarę prostej aranżacji do wybranego rytmu
Poziom 2 rozpoczynamy od gry pierwszych partii solowych, echauffement, sygnałów, oraz nieco trudniejszych aranżacji
Poziom 3 dla wprawionych bębniarzy, także skupiamy się na frazach solowych i trudnych aranżach prosto z Conakry.

Poziom 0 - rytm kuku
Poziom 1 - rytm diansa
Poziom 2 - rytm soliwulen + solo + aranż
Poziom 3 - rytm gine fare + solo + aranż

W ramach kursu możliwe są też konsultacje online.

koszt za 4 filmy edukacyjne
50zł - dla dotychczasowych uczestników naszej szkoły
80zł - dla pozostałych zainteresowanych

zapisy i informacje:
kontakt@pracowniabebnow.pl
tel.605 332 994

Tak wygląda skrócona darmowa wersja:
https://www.youtube.com/watch?v=lYogkm1eMbY

Prowadzący:
Mariusz Raźny - pedagog, producent bębnów, założyciel zespołu Tiriba i Pracowni Bębnów. Na bębnach gram od 1999r., sześć lat później rozpocząłem prowadzenie regularnych warsztatów bębniarskich dla dzieci i dorosłych. Na co dzień prowadzę szkołę bębnów afrykańskich we Wrocławiu. Współpracowałem oraz uczyłem się u wielu afrykańskich wirtuozów djembe takich jak: Namory Keita, Seckou Keita, Babara Bangoura, Mouctar Toure, Sana Camara, Mackan Sylla, Mamady Camara, Gaspard Conde, Bouba Diakite, Amadou Bangoura, Harouna Dembele, Mohamed Bangoura...
W 2012r. odwiedziłem pierwszy raz stolicę Gwinei Konakry. W 2018 i 2020r zorganizowałem grupowe wyjazdy na staż do Konakry, gdzie zgłębiałem tajniki gry na bębnach pracując z lokalnymi artystami.
Powrót do listy aktualności